Instagram da nasıl hesap açılır? Instagram kayıt ol

Instagram’a nasıl kayıt olunur ya da instagram da nasıl hesap açılır şekilde birçok soru geliyordu blogumuza. Bizde insanların yaşadığı bu sorunu halledelim istedik ve bu yazıyı hazırlamaya başladık. Instagram kayıt olma işlemi oldukça kolay ve basit bir işlemdir ve kayıt olurken telefon numarası, e-posta gibi birçok seçeneği de giriş yöntemi olarak kullandırmaya izin vermektedir. Instagram kayıt olma sırasında sizden adınız soyadınız ve kullanıcı adınız ayrıca ileride şifre kaybetmeniz durumunda ya da kötü niyetli kişilerin hesabınıza ulaşamaması için birtakım ek bilgilerde talep edebilmektedir. Bu bilgiler telefon numarası, e-posta adresi ve birkaç ek şey olabilir. Bu basit bilgileri sağlamanızın ardından basit bir şekilde üyeliğinizi açabilirsiniz. Şimdi dilerseniz üyeliğinizi nasıl oluşturacaksınız onun eğitimine geçebiliriz.

1- Öncelikle iPhone kullanıcıları App Store’da Instagram isimli uygulamayı, diğer android telefon kullanıcıları google play store’a girerek instagram uygulamasını indirmeleri gerekiyor. İndirmenin hemen ardından uygulama kullanım için hazır hale maalesef gelmiyor. Henüz işlemlere devam etmemiz gerekiyor ancak merak etmeyin ufak tefek şeyler kaldı geriye.

2- Eğer facebook hesabınız varsa direk olarak facebook hesabıyla giriş yapabilirsiniz ve çok basit bir şekilde hesabınızı oluşturabilirsiniz. Facebook hesabı olanların facebook ile giriş yap seçeneğine tıklamaları dışında yapmaları gereken başka bir işlem yok.

instagram kayıt ol
instagram kayıt ol

3- E-posta adresiyle veya telefon numarasıyla kaydol seçeneğine tıklayanlar yani herhangi bir facebook hesabı olmayanlar için instagram hesabı oluşturmanın detaylarını göstermeye devam ediyoruz.

4- Bu seçeneğe tıkladığınızda karşınıza telefon ve eposta atlı iki tane tab çıkacak, e-posta adresiyle kayıt olmak isteyenler e-posta tabına telefon numarasıyla kayıt olmak isteyenler ise telefon tabına tıklamaları gerekiyor.

5- İki seçenekten birine tıklayıp bilgilerinizi girdiğinizde instagram kayıt olma işleminin çok büyük kısmını halletmiş oluyorsunuz. Geriye sadece kullanıcı adı seçme, şifre ve ad soyad girme seçenekleri kalıyor bu işlemleri de çok basit bir şekilde hallettikten sonra başka yapmanız gereken hiçbir şey kalmıyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir